کدخبر : 2777
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
فاقددیدگاه

آیا دانشکده فنی مهندسی و منابع طبیعی تویسرکان امسال دانشجوی دختر می پذیرد؟

banar

همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر دومین کنگره شهدای دانشجو در همدان برگزار گردید.
رئیس دانشگاه بوعلی همدان سینا در جمع اصحاب رسانه، ضمن تبریک حضور پرشور مردم در انتخابات، این حضور را سبب سربلندی و عزت کشور ایران در عرصه بین‌المللی دانست و با بیان اینکه این انتخابات در واقع تمرینی برای کاندیداها و حامیان آن‌ها بود، اظهار داشت: این امر نیاز به بازنگری دارد تا آن فضاهای شعاری و حرکت‌های تحریک انگیز به فضایی با ارائه برنامه و تحلیل علمی تبدیل شود که جایگاه این موضوع در دوازدهمین دوره انتخابات ضعیف بود.
وی با اشاره به بحث کنگره شهدای دانشجوی استان همدان، تصریح کرد: دانشگاه‌های استان همدان مفتخر هستند که از سال ۹۳ اقدام به برگزاری مراسمی تحت عنوان کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان همدان کرده‌اند و این اقدام سبب شد که در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۳ کنگره‌ای به عنوان نخستین کنگره شهدای دانشجو در استان همدان برگزار شود.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان، اظهار داشت: در سال ۹۳ کنگره شهدای دانشجوی استان همدان با حضور ۳ هزار نفر از قشر دانشجو و مردم انقلابی و ایثارگر استان همدان در مسجد دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد که در حاشیه آن مراسم در سال ۹۳ بازدیدهایی از خانواده‌های شهدای دانشجو نیز انجام شد.
غلامی با بیان اینکه قرار بر این بود تا دومین کنگره شهدای دانشجو استان همدان در بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شود، گفت: به دلیل عدم حضور برخی مسئولان در استان برای شرکت در این مراسم کنگره شهدای دانشجوی استان همدان به ۳ خرداد امسال موکول شد و این دومین کنگره شهدای دانشجوی استان همدان بود.
وی با اشاره به اینکه در دو سال برگزاری دومین کنگره شهدای دانشجو استان همدان ۵۰ برنامه دیدار از خانواده‌های شهدا برگزار شده است، بیان کرد: این دیدارها با همراهی دانشگاه‌های دیگر، مسئولان استان و اعضای ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجو انجام شده است.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ورزشی تحت عنوان یادواره شهید از جمله برنامه‌های پیش‌زمینه برای کنگره شهدای دانشجو استان است، عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های در راستای برگزاری کنگره شهدا می‌توان به برگزاری همایش کوهنوردی توسط دانشگاه آزاد و برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی با حضور ۱۰۰۰ دانشجو اشاره کرد.
غلامی با اینکه جشنواره عکس دانشجویی برای نخستین بار در همدان برگزار شد، تصریح کرد: این جشنواره با موضوع‌های شهدا، دفاع مقدس، مدافعان حرم و عاشقان کربلا با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار شد که استقبال خوبی از این جشنواره به عمل آمد.
وی با بیان اینکه سخنران دومین کنگره شهدای دانشجو فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران بود، افزود: در این مراسم آثار و نوشته‌های فرهنگی شهدای دانشجو به حاضرین در مراسم معرفی گردید.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان با اشاره به اینکه هدف ما برگزاری کنگره شهدای دانشجو استان در حدفاصل ۲ سال است، گفت: جریان داشتن این حرکت می‌تواند برای کسانی که از فعالیت‌های قبل و بعد از انقلاب دانشجویان مطلع نیستند در طول زمان مخاطب‌های جدید داشته باشد.
غلامی با بیان اینکه برخی شهدای دانشجو در سنین ۱۹ الی ۲۴ سال فرمانده بودند، بیان کرد: امروز نیز باید جوانان را با توجه به ظرفیت‌هایی که دارند باور کرد.
وی اظهار داشت: بیان رشادت و فعالیت‌های شهدای دانشجو در راستای حفظ انقلاب اسلامی و دفاع از کشور و معرفی چهره‌های نورانی شهدا به مردم استان و قشر جوان مهم‌ترین اهداف برگزاری کنگره شهدای دانشجو است.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان با بیان اینکه استان همدان ۱۵۲ شهید دانشجو دارد، عنوان کرد: این آمار مربوط به شهدایی است که در همدان سکونت داشتند اما در دانشگاه‌های مختلف سراسر کشور تحصیل می‌کردند.
وی با بیان اینکه دولت باید هر ساله نیاز خود به نیروی انسان در برنامه‌های کشور را مشخص کرده و از دانشگاه‌ها درخواست نیرو کند، افزود: در این صورت اشتغال در زمان تحصیل برای دانشجوها ایجاد می‌شود که این امر سبب انگیزه و اشتیاقی برای انتخاب درست و تحصیل دانشجو می‌شود.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان با بیان اینکه دانشگاه بوعلی در استان همدان دارای ۱۳ دانشکده است که ۹ دانشکده آن مختص به شهر همدان می‌باشد، گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار دانشجو در ۸۰ گروه آموزشی در دانشگاه بوعلی در استان همدان مشغول به امر تحصیل هستند و این دانشگاه سالیانه آمادگی پذیرش یک هزار و ۵۰۰ دانشجو را دارد.
غلامی با اشاره به اینکه در دانشگاه‌های سطح کشور ۱ میلیون ۲۵۰ هزار صندلی خالی وجود دارد، بیان کرد: امسال ۷۵۰ هزار دانشجو در کنکور سراسری شرکت کردند که این صندلی‌های خالی بیشتر مربوط به دانشگاه‌های غیردولتی و آزاد است.
وی درباره بورسیه و جذب دانشجو خارجی، عنوان کرد: دولت و مجموعه دستگاه‌های مرتبط باید اقدامات لازم برای جذب دانشجویان خارجی را انجام دهند که در حال حاضر ۱۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه بوعلی همدان حضور دارند که ۳۰ نفر مشغول به تحصیل و ۷۰ نفر مشغول به فراگیری زبان فارسی هستند.
رئیس دانشگاه بوعلی همدان، اظهار داشت: دانشگاه بوعلی همدان توانسته است رتبه اول توسعه در منطقه را کسب کند.
غلامی با بیان اینکه بودجه عمرانی مختص دانشگاه بوعلی در سال گذشته ۱۷ میلیارد تومان بود، تصریح کرد: متأسفانه ما از این میزان یک ریال همدان دریافت نکرده‌ایم.
وی با بیان اینکه در ارزیابی سال ۹۴ دانشگاه بوعلی در بین دانشگاه جامعه کشور رتبه هشتم را کسب کرد، گفت: در شاخصه‌های پژوهشی رتبه چهارم کشور و در لیست سرعت رشد علمی ایران رتبه اول را در سطح جهان دارد.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان با اشاره به اینکه دانشگاه بوعلی همدان در چاپ مقالات معتبر جز پنج دانشگاه برتر کشور است، بیان کرد: ۴ استاد دانشگاه بوعلی همدان جز اساتید تأثیرگذار در علم جهانی و بین‌المللی هستند.
غلامی تصریح کرد: از دستاوردهای دانشگاه بوعلی همدان در حوزه صنعت این است که در سال گذشته پنج میلیارد تومان قرارداد با صنایع منعقد کرد.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان در پاسخ به سوال خبرنگار ندای ت.ی مبنی بر اینکه آیا دانشکده فنی مهندسی و منابع طبیعی تویسرکان امسال پذیرش دانشجوی دختر دارد یا خیر، گفت: بر اساس توافق در جلسه ای که با فرماندار، نماینده، شهردار و اعضای شورای شهر داشتیم بنا شد راه دسترسی دانشکده مناسب سازی شود که اگر این مهم اتفاق نیفتد من اجازه پذیرش دانشجوی دختر در دانشکده تویسرکان را نمی دهم.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*