کدخبر : 2835
چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
فاقددیدگاه

افزایش ۱۶درصدی مصرف آب در همدان/شهروندان صرفه جویی کنند

Ab

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: مصرف آب در دهه اول تیرماه امسال در شهر همدان بین ۱۳ تا ۱۶ درصد افزایش داشته است.
مهندس حمید رضا نیکداد افزود: در دهه اول تیرماه یک هزار و ۵۵۰ لیتر در ثانیه آب توسط شهروندان همدانی مصرف شده است و این روند افزایشی مصرف موجب پایین آمدن ذخایر آب شده است.
وی با بیان اینکه گرمای هوا، تعطیلات عید سعید فطر و افزایش سفرهای تابستانی به همدان از دلایل عمده افزایش مصرف آب در شهر همدان بوده است اضافه کرد: در صورت تداوم افزایش مصرف آب، افت فشار در خطوط اصلی آبرسانی ایجاد می شود.
وی با تاکید بر اینکه شهروندان باید الگوی مصرف را رعایت کنند گفت: در حال حاضر با این روند افزایشی، مصرف آب از تولید بیشتر شده است و همشهریان باید با صرفه جویی و مصرف بهینه، شرکت آب و فاضلاب را در توزیع عادلانه آب یاری کنند.
وی یادآور شد: مصرف آب در شهرستان های استان منطقی است و هیچ مشکلی وجود ندارد.
مهندس نیکداد افزود: همدان جزو شهرهای دارای تنش آبی نیست اما با این وجود باید شهروندان الگوی مصرف را رعایت کنند تا با کنترل مصرف بتوانیم تابستان بدن مشکل و بدون قطعی آب داشته باشیم.
وی با بیان اینکه هیچ گونه قطعی آب در شهر همدان پیش بینی نمی شود افزود: در صورت تداوم افزایش مصرف آب توسط شهروندان، افت فشار آب محتمل است.
مهندس نیکداد با بیان اینکه کولرهای آبی در شبانه روز ۲۰۰ لیتر آب مصرف می کنند گفت: اگر شهروندان برای این کولرها سایه بان نصب کنند ۱۷ تا ۲۰ درصد مصرف آب کولر را کاهش می دهند.
وی افزود: ۱۷۵ حلقه چاه، آب آشامیدنی مردم استان همدان را تامین می کنند و اکنون ۲ حلقه چشمه و ۲ رشته قنات در استان وجود دارد و ۷۹ باب مخزن نیز فعال است.
وی با بیان اینکه طول شبکه توزیع آب ۲ هزار و ۵۵۴ کیلومتر است تصریح کرد: طول خط انتقال آب ۴۵۸ کیلومتر، سرانه تولید ۲۳۰ لیتر در شبانه روز و سرانه مصرف ۱۶۰ لیتر در شبانه روز است.
جمعیت شهری استان همدان یک میلیون و ۹۷ هزار نفر است که این جمعیت به طور کامل زیر پوشش خدمات آب هستند.
۲۹ شهر استان همدان از خدمات استفاده می کنند و ۴۱۴ هزار انشعاب آب در استان وجود دارد.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*