کدخبر : 1204
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۰
فاقددیدگاه

اميد است بتوانيم قدمهاي مثبتي در راستاي تقويت اقتصاد شهر برداريم

Default Icon

فعاليتهاي اقتصادي نوعي جهاد است که سرمايه گذاران و توليد کنندگان در خط مقدم اين جبهه مي باشند.
فرماندار تويسرکان در نشست با گروههاي واحدهاي تعاوني، توليدي ـ خدماتي، شهرستان تويسرکان ضمن تأکيد بر اين مطلب با اشاره به خلق حماسه سياسي در انتخابات اذعان داشت: حماسه اقتصادي نيز به دست شما سرمايه گذاران رقم خواهد خورد.
حسين علي شرکائي با تأکيد بر اين مهم که رويکرد استاندار جديد بيشتر اقتصادي مي باشد افزود: اميد است همه بتوانيم به کمک هم از ظرفيتهاي ايجاد شده استفاده و قدمهاي مثبتي در راستاي تقويت اقتصاد شهر برداريم.
وي ريشه همه معضلات و مشکلات را بيکاري عنوان کرد و افزود: اگر جواني کار داشته باشد به دنبال اعتياد، فحشا و …. نمي رود و شما سرمايه گذاران و توليدکنندگان فرصتهاي شغلي را براي جوانان به وجود مي آوريد.
شرکائي به مشکلات و معضلات موجود اشاره کرد و گفت: راهکارهايي براي برطرف شدن اين مشکل جمع بندي کرده ايم که پرداخت سرمايه در گردش بدون درنظر گرفتن بدهي معوقه، استفاده از معافيت مالياتي براي توليد کنندگان، ايجاد صندوق قرض الحسنه بخش توليد، فراهم نمودن کليه زيرساختهاي خدماتي، توليدي و رفاهي، طولاني نمودن مدت بازپرداخت وامها، برگزاري جلسات آموزشي، شناسايي بازار داخلي و خارجي و مديريت مالي، ايجاد مديريت فروش و… نمونه اي از اين راهکارها مي باشد که در جلسه با استاندار مطرح خواهيم نمود.
اين مقام مسئول به مشکلاتي از جمله کمبود آب شهرک هاي صنعتي، نبود شبکه فاضلاب، شهرک هاي صنعتي، فيبر نوري شهرک صنعتي آريکان، ايجاد زير ساختها در ناحيه صنعتي جيجانکوه و اشترمل و… اشاره کرد و ادامه داد: به دنبال حل اين مشکلات در اسرع وقت مي باشيم و خواستار پيگيري مسئولين ذيربط شد.
در ادامه هر يک از سرمايه گذاران واحدهاي مختلف تعاوني، توليدي، خدماتي و صنعتي به بيان مشکلات خود پرداختند و خواستار توجه ويژه به اين مشکلات شدند.
از عمده مشکلات اکثر واحدها می توان به نبود سرمايه در گردش، معوقات بانکي و سودهاي بانکي بالا، مشکل وثيقه براي دريافت وام، بهره بالاي وام هاي بانکي، نبود امنيت در شهرک صنعتي، مشکلات حمل و نقل، همکاري نکردن برخي ادارات و ارگان ها، استمهال نشدن وامهاي برخي شرکت ها اشاره نمود.
لازم به ذکر است مشکل اکثر معادن ها را نيز در اين جلسه ذکر گرديد که مقرر گرديد جلسه اي جداگانه براي رفع مشکلات معدن داري برپا شود.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*