با ارائه کارهای فاخر باید فرهنگ را غنا بخشیم

کدخبر : 2607
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹

همدان همواره مرکزی برای عبادت و بندگی و مأمن صالحان و پرهیزگاران بوده است و برگزاری هفتمین جشنواره آواها و نغمه‌های آسمانی به میزبانی دارالمومنین همدان،گامی ارزنده در زمینه سرودهای دینی و آسمانی است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، فاضل عبادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان جمعه ۱۶ بهمن در آیین اختتامیه جشنواره سراسری آواها و نغمه‌های آسمانی در همدان ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: تقویت برنامه‌های فرهنگی هنری از اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی ادامه داد: مساجد از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون علاوه بر کارکرد عبادت و بندگی در حل و فصل امور سیاسی اجتماعی و فرهنگی مسلمین نقش ویژه داشته‌اند؛ در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس همچنان مساجد نقطه وصل عاشقان و علاقمندان به پیشرفت نظام جدید و اعزام به جبهه‌های حق علیه باطل بودند.

عبادی تأکید کرد: تشکیل و آغاز به کار کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سال ۷۲ نیز در راستای هدایت سازماندهی فعالیت‌های فرهنگی و هنری مساجد انجام گرفت که اینک در سال ۹۴ به ۲۱ هزار باب رسیده‌اند، در استان همدان نیز فعالیت‌های فرهنگی متناسب و جذاب در ۵۴۰ کانون فرهنگی ـ هنری مساجد در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: برگزاری هفتمین جشنواره آواها و نغمه‌های آسمانی که به میزبانی دارالمومنین همدان برپاست گامی ارزنده در راستای معرفی و ارزیابی تلاش کانون‌های فرهنگی و هنری در زمینه سرودهای دینی و آسمانی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: همدان به عنوان نخستین پایتخت فرهنگ و تمدن ایران‌زمین بر خود می‌بالد که همواره مرکزی برای عبادت و بندگی و مأمن صالحان و پرهیزگاران بوده است؛ وجود آرامگاه‌های شریفی چون بوعلی سینا، باباطاهر و امامزادگان بزرگواری که هر یک چراغ راه جامعه هستند پشتوانه‌ای برای بسط فرهنگ دینی و اسلامی بوده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز ضمن قدردانی از برگزاری این جشنواره و گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: امیدواریم در رسالت فرهنگ که توسعه فرهنگ و هنر دینی در مساجد است روز به روز موفق‌تر باشیم؛ با ارائه فعالیت‌ها و کارهای فاخر فرهنگی باید فرهنگ را غنا ببخشیم و در اختیار جوانان و مردم قرار دهیم.

محمدابراهیم الهی‌تبارگفت: ما اگر مراسمی برگزار می‌کنیم در سالن‌های همدان به دنبال این هستیم که کالای فرهنگی خوبی را در اختیار مردم قرار دهیم، چراکه اگر این برنامه‌ها نباشد افراد دیگری برای ارائه برنامه‌های مد نظر خود وارد خواهند شد؛ باید همکاری و هماهنگی شود تا غنای فرهنگی خود را تقویت کرده و در اختیار مردم قرار دهیم.


Copyright © 2013 ندای توی/NeDayToy. All rights reserved.