کدخبر : 2764
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
فاقددیدگاه

با پاهای زخمی

Farhangi

خرمشهر را خدا آزاد کرد
امام خمینی(ره)
قلب مقاومت: واقعه خرمشهر از دور فقط یک حادثه تاریخی است که برای ملت ایران هیجان آور و افتخار آمیز است، ولی از نزدیک این قضیه شبیه یک معجزه بزرگ بود. (حضرت امام خامنه ای)
خرمشهر دوازه ای در زمین دارد و بابی در آسمان که به کربلا باز می شود و در آن روزها زمین و آسمان به هم پیوسته بودند و مردان مردی از همین خاک پرواز نمودند و زمین را عرصه ظهور یک حقیقت آسمانی کرده بودند و مسجد جامع خرمشهر قلب شهر بود و تا بود مظهر ماندن و استقامت و چون مادری که فرزندان خویش را زیر بال و پر خود گرفته بود. خرمشهر خونین شهر شده بود تا مظلومیت رزمندگان و بسیجیان را آشکار کند. رزمنده ها در خرمشهر با ۳۵ روز مقاومت در مقابل همه بدخواهان، زورگویان و گرگان گرسنه با اندک امکانات نظامی چندین روز سپاه سوم خائن عراق را زمین گیر کرده بودند و با فرماندهی سید محمد جهان آرا با ایمان قوی و تقوا ایستادند و کمر دشمن را شکستند، بعثیان آمده بودند تا بمانند و بر دیوارهای محمره نوشته بودند جئنا لنبغی، آمده ایم بمانیم و چقدر این مزدوران و حامیانشان کج فهم بودند! که نحن قادرون ما می توانیم در مقابل همه آنها بایستیم. یداله فوق ایدیهم که این اتفاق مهم عملی شد و بعد از ۵۷۵ روز خرمشهر قهرمان که در اشغال نامحرمان و تشنگان قدرت بود با رمز مقدس یا علی ابن ابی طالب(ع) در چهار مرحله طی ۲۵ روز تلاش و ایستادگی در روز دوشنبه ساعت ۱۱ صبح که مصادف بود با یکم شعبان المعظم ۱۴۰۲ هجری قمری سوم خرداد سال ۶۱ با دستانی پر توان دلاور مردان و سربازان روح ا… آزاد و قلب صاحب الزمان(عج) شاد و همه شهدای تاریخ بر این پیروزی سهیم شدند. وعده حق نصرت و پیروزی از راه رسید و صدامیان شکست خورده برخاک مذلت نشستند و تاریخ با صداقت برگ زرین فتح و ظفر را ورق زد و محمره دگر بار به زیباترین نام شایسته مزین شد. خرمشهر قهرمان برای همیشه ضامن هویت ملی ایرانیان شد و متجاوزانی که خیلی ها با آنها همراهی می کردند نتوانستند حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی را تصاحب کنند و امروز خرمشهر نماد مقاومت و همه این سرزمین و اطرافش شاهد لحظه های فراموش نشدنی در دفاعی جانانه است . عملیات پر فتوح بیت المقدس در روزهای گرم و سوزان جنوب با نتایج بزرگ و با عنایات خداوند به پیروزی رسید و از این همه عزمت موارد زیر را می توان نام برد:
۱ـ پنج هزار کیلومتر مربع از اراضی اشغال شده از جمله شهرهای خرمشهر حویزه، پادگان حمید و جاده خرمشهر اهواز آزاد و شهرهای حمیدیه و سوسنگرد از تیررس توپخانه دشمن خارج و ۱۸۰ کیلومتر از خط مرزی تأمین شد.
۲ـ با فتح خرمشهر برتری نظامی ایران بر عراق مورد تأیید کارشناسان و تحلیل گران نظامی قرار گرفت
۳ـ همه دشمنان خارجی و اندکی از خود فروختگان داخلی زمزمه صلحی دروغین را سر دادند
۴ـ همه کشورهای حامی عراق کمک های خود به بعثیان را افزایش دادند
۵ـ در این عملیات ۱۹هزار نفر از نیروهای دشمن اسیر و بالای ۱۶هزار نفر کشته و زخمی شدند
و در پایان این مختصر، گرامی می داریم حماسه پرشور همه رزمندگان و درود می فرستیم به روان پاک همه شهدای این فتح بزرگ را.
نام خرمشهر نامی جاودان
چون نگینی گشته اندر در آسمان
سوم خرداد سال شصت و یک
نام آزادی او در دست پیک
یا علی ابن ابی طالب عجین
مشهدی شد از برای مؤمنین
یاد باد آن روزگاران بی ریا
هیچ نمی دیدم جز ذات الا
یاد سربازان گم نام زمان
آن که دارد از جهان آرا نشان
خادم الشهدا و راوی دفاع مقدس جلیل سوری

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*