کدخبر : 2480
سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۸
فاقددیدگاه

تصادفات درون شهری در تویسرکان ۲۲درصد کاهش داشته است

Default Icon

فرماندار شهرستان تویسرکان با اشاره به کاهش ۲۲درصدی تصادفات درون شهری در شهرستان، گفت: متأسفانه در شهرستان تویسرکان پلیس راه مستقر نیست و یکی از نیازهای شهرستان به شمار می رود.
به گزارش ندای توی از تویسرکان، حبیب مومیوند در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان تویسرکان با تأکید بر اینکه در بحث های ترافیکی نباید تغییرات به صورت سلیقه ای انجام شود، اظهار داشت: در مباحث ترافیکی باید به صورت کارشناسی انجام شود و از تصمیمات آنی و لحظه ای خودداری شود.
وی خواستار بررسی طرح ترافیکی توسط یک مشاور ذیصلاح شد و گفت: تویسرکان با توجه به موقعیت خاص و رشد طولی نیازمند یک طرح علمی و فنی است که شهرداری و راهور باید از یک مشاور ذیصلاح جهت طراحی یک طرح ترافیکی استفاده نمایند.
مومیوند به مشکل ترافیکی خیابان دکتر آینه وند و چهارراه حافظ شهر تویسرکان اشاره کرد و افزود: محل جانمایی ایستگاه تاکسی این مسیر باید مورد بررسی قرار گیرد و بازنگری شود.
فرماندار تویسرکان با تأکید بر ساماندهی میوه فروشان در اطراف میدان فرشید و بلوار معلم شد و تصریح کرد: خودروهای میوه فروشان به یک مکان مناسب منتقل شود و در ساماندهی دستفروشان منافع شهر مد نظر قرار گیرد.
وی با تأکید بر اینکه فصل سرما در راه است و شهرداری ها باید تا ۱۵آذرماه نسبت به لکه گیری و آسفالت ترانشه ها اقدام نمایند، بیان کرد: اداره راه و شهرسازی شهرستان با اولویت بندی پیچ های حادثه خیز در سطح شهرستان را اصلاح نماید و همچنین هر دستگاه عضو شورای ترافیک نیز باید موارد مربوط به دستگاه خود را به صورت کتبی به دبیرخانه شورا ارسال تا در جلسه کمیته فنی پیگیری شود .
وی با اشاره به چهارخطه شدن مسیرهای تویسرکان به جوکار و تویسرکان به کنگاور ، اظهار کرد: خوشبختانه در دولت فعلی باوجود تمام محدودیت های مالی این پروژه با شتاب خوبی نیز در حال در دست انجام است که جای دارد از مدیرکل راه و شهرسازی استان و رئیس راه و شهرسازی شهرستان در این زمینه تشکر شود.
مومیوند از زیر بار ترافیک رفتن قسمتی دیگر از مسیر جوکار به تویسرکان تا سه راهی خبرآباد خبر داد و افزود: ۱۰کیلومتر از مسیر تویسرکان تا کنگاور نیز تا پایان سال زیر بارترافیک می رود و ۵کیلومتر نیز تا سه راهی فرسفج عملیات بیس و زیرسازی آن انجام می شود و مابقی مسیر نیز در سالهای آتی انجام می شود.
وی ایجاد کمربندی در شهرستان را بسیار مهم خواند و با تأکید بر اینکه برای اجرای این پروژه اعتبارات استانی خوبی گذاشته شده، گفت: با منابع استانی نمی شود این پروژه را به اتمام رساند و باید از منابع ملی برای آن کمک بگیریم.
فرماندار تویسرکان با اشاره به کاهش ۲۰درصدی تصادفات فوتی شهری و کاهش ۱۹درصد تصادفات جرحی شهری گفت: در مجموع کاهش ۲۲درصدی تصادفات را در ۸ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته ایم.
مومیوند از توقیف ۲۵۹۱دستگاه موتورسیکلت و ۹۰۱ دستگاه خودرو متخلف در ۸ماهه ابتدای امسال خبر داد و افزود: ۵۳دستگاه نیز که جریمه بالای یک میلیون تومان داشته اند نیز توقیف شده اند.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*