کدخبر : 2099
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۱
فاقددیدگاه

تنها 45روز برای جذب اعتبار مشاغل خانگی فرصت هست

Default Icon

فرماندار تویسرکان با اشاره به اعتبار یک میلیارد و 107میلیون تومانی در بخش مشاغل خانگی برای امسال شهرستان تویسرکان گفت: ادارات نسبت به جذب سریع این اعتبار تلاش کنند.
سیدمهرداد موسوی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تویسرکان، اظهار کرد: در صورتی که اعتبار مشاغل خانگی ظرف مدت 45روز جذب نشود از شهرستان گرفته و به شهرستان‌های پرمتقاضی دیگر داده می شود.
وی از ثبت 336نفر اشتغالزایی در سامانه ثبت اشتغال از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و افزود: امسال تعهد اشتغال به دستگاه‌ها ابلاغ نشده ولی در استان برای هر دستگاه سهمیه ای مشخص شده که در پایان سال بر مبنای آن دستگاه‌ها مورد ارزیابی قرار می گیرند.
فرماندار تویسرکان با اشاره به دستور استاندار جهت بخشودگی 6درصدی توسط بانک‌ها، بیان کرد: همه بانک‌ها براساس دستور استاندار و توافق کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان باید این بخشودگی را اعمال نمایند و تا حد ممکن هم در بحث جرائم همکاری لازم را داشته باشند.
موسوی با بیان اینکه در سطح دولت گشایش های مالی خوبی در حال انجام است، گفت: در دیپلماسی که در 1+5 با غربی ها داریم مدت3سال است که در حال بهانه زدایی هستیم و به مرور اگر مذاکرات را به فاز دیگری نبرند و در مسائل هسته ای باشد، بهانه ای ندارند و تصور می رود ظرف چند ماه آینده به نتیجه خوبی با کشورهای غربی می رسیم.
وی با تأکید بر اینکه منابع مالی را به خوبی مدیریت کنید، گفت: تقاضاهای دریافت تسهیلات بررسی و با افراد باصلاحیت به هر نحو ممکن همکاری نمایید و به بهانه های جزئی و سطحی مشکل ایجاد نکنید تا این اعتبارات به اشتغال و تولید در شهرستان تبدیل شوند.
موسوی خواستار همکاری ادارات و ارگان های مختلف با واحدهای تولید سطح شهرستان شد و گفت: به هر دلیلی واحدهای تولیدی را تعطیل نکنید و اگر مشکل دارند مهلت دهید و با نظارت کامل مشکلات را برطرف کنید تا مانع از بین رفتن شغل‌ها و تبعات سوءاجتماعی برای خانواده شوید.
فرماندار تویسرکان از تشکیل شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان خبر داد و افزود: این شرکت در حال عضو گیری است که در آن در زمینه کارهای صنعتی، خدماتی و کشاورزی فعالیت می کنند.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*