کدخبر : 1277
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۶
۷ دیدگاه

ثبت ملي شاطه حلوايي به عنوان سوغات تويسرکان

shate halva

بر اساس آمار و اطلاعات دقيق بيشترين آمار مبل و منبت مربوط به تويسرکان است که برپايي جشنواره، مراسم، اطلاع رساني، پوشش خبري رسانه اي و… مي تواند در شفاف سازي اين مهم کمک شاياني داشته باشد.
فرماندار تويسرکان ضمن تأکيد بر اين مهم در کارگروه ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان اظهار داشت: تشکيل تعاوني مبل و منبت براي شهرستان بسيار ضروري مي باشد.
وي با اشاره به حضور ميهمانان و گردشگران در مناسبت هاي مختلف و تعطيلات در شهرستان گفت: همه بايد در راستا جذب ميهمان و گردشگر در شهرستان تلاش کنيم چرا که بحث گردشگري رابطه مستقيم با اشتغال دارد.
رئيس ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان تويسرکان نيز در اين جلسه با تأکيد بر اينکه شهرستان تويسرکان بعد از شهر همدان دومين شهر استان از نظر ابنيه تاريخي به شمار مي رود اذعان داشت: علي کهزادي از شهرستان تويسرکان در سال جاري به عنوان چهره ماندگار استان انتخاب گرديد.
وي با بيان اينکه در شهرستان در بحث زيرساختها مشکل داريم گفت: مهمترين مشکل بحث سيماي شهري و مبلمان شهري است که اميد است طرحي آماده و در دستور کار قرار گيرد.
وي به طرح توسعه آرامگاه حبقوق نبي(ع) اشاره کرد و افزود: 50ميليون تومان اعتبار در سال جاري براي اين امر پيش بيني شده است که اميدواريم در جذب اعتبار موفق شويم.
وي احداث کلبه گردشگري در ورودي شهر را مهم خواند و ابراز داشت: اين کلبه ها مي توانند راهنماي گردشگران باشند.
وي در پايان از ثبت ملي شاطه حلوايي به عنوان سوغات تويسرکان خبر داد.

امتیاز:
(2) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
 1. سلام
  آقای نامجو می شه لینک خرید اینترنتی شاطه حلوایی را در پایین مطلب ثبت ملی شاطه
  حلوایی قرار دهید. حتما خبر دهید

 2. امیرحسین اسمعیل بگی
  (0) (0)

  سلام
  شاطه حلوایی به نام چه کسی ثبت شده؟

 3. امیرحسین اسمعیل بگی
  (0) (1)

  سلام 
  شاطه حلوایی به نام چه کسی ثبت شده؟

 4. عزیزان بجز شاته حلوایی سنتی گرد که از قبل بین ما تویسرکانی ها بوده و کلی باهاش خاطرات خوب کودکی داریم.اقای علیئی مدل جدید شاته حلوایی به عنوان (شاته حلوایی لقمه ای) را وارد بازار کرده که در دو طعم (عسل پشمکی) و (عسل گردویی) میباشد.پیشنهاد میکنم برای یک بار هم که شده امتحانش کنید چون واقعا خوشمزه و سرشار از انرژی ست. تلفن شفارس : یدالله علیئی 09185024588

دیدگاه شما

*