کدخبر : 2605
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
فاقددیدگاه

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور: مساجد کانون اصلی ایجاد انقلاب اسلامی

Default Icon

مساجد جایگاه اصلی ایجاد انقلاب اسلامی و پیروزی در هشت سال دفاع مقدس بود و برگزاری جشنواره آواها و نغمه‎های آسمانی که به نام مساجد است، عامل ایجاد همدلی است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، حجت‎الاسلام حمیدرضا ارباب‌سلیمانی، دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور جمعه ۱۶ بهمن در اختتامیه جشنواره آواها و نغمه‎های آسمانی در همدان با بیان اینکه مساجد جایگاه اصلی ایجاد انقلاب اسلامی و پیروزی در هشت سال دفاع مقدس بود، اظهار کرد: امام خمینی(ره) برای مساجد و جایگاه فرهنگی و مذهبی آن، چنان اهمیتی قائل بودند که اولین سخنان امام در نجف نیز در مساجد انجام شد.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس نیز بسیاری از رزمندگان از مسجد اعزام شدند، گفت: ما افتخار داریم که فرزند مسجدیم و امروز در جشنواره آواها و نغمه‌های آسمانی که به نام مساجد است، گردهم آمده‌ایم؛ باید از ظرفیت مساجد استفاده شود، پنج محور امامت، امت، وحدت، بصیرت و جذابیت در مساجد وجود دارد که باید از آن بهترین استفاده را کرد.

ارباب سلیمانی بیان کرد: امروز رسالت ما به عنوان فعالان حوزه مسجد بسیار بزرگ است و باید برای جذب افراد به ویژه جوانان به مساجد باید کار کنیم؛امام جماعت مساجد باید هنر برقراری ارتباط با جوانان را داشته باشد و پاسخ مناسب به سئوالات آنها دهد، مساجد را کانون وحدت و همدلی دانست چراکه اختلافات مایه جدایی و انشقاق است.

وی با تأکید بر لزوم برخورداری به اصل بصیرت گفت: باید به آمو‌زه‎‌های دینی توجه کرده و از ابزار هنر در مساجد برای جذب جوانان بهره‌مند شویم،جذابیت مساجد در جذب نوجوانان و جوانان نقش‌آفرین است چراکه ۹۷ درصد کسانی که در جبهه به شهادت رسیدند از مساجد اعزام شده بودند؛ با برگزاری اینگونه جشنواره‌ها فضای همدلی و همکاری ایجاد می‌شود و امیدواریم این برنامه‌های فرهنگی بیش از پیش تقویت شود.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*