کدخبر : 2881
پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
فاقددیدگاه

در حاشیه نشست استاندار با فعالان اقتصادی

ostandar

در هفته گذشته یکی از رخدادهایی که در شهرستان تویسرکان می توانست عاملی برای رفع برخی موانع و مشکلات فعالان اقتصادی باشد و نشد، نشست استاندار همدان با فعالان اقتصادی این شهرستان بود.
اولین و جالبترین نکته ای که در این نشست وجود داشت این بود که علت تعداد زیاد حاضران در این نشست، از جانب فرماندار تویسرکان تلاقی بزرگداشت روز جوان با برنامه نشست فعالان اقتصادی با استاندار عنوان شد، که جا دارد در همین جا از این انتخاب و تلاقی و هم نشینی جوانان تازه نفس با کسانی که در نیمه راه فعالیت اقتصادی به هن و هن افتاده اند، کمی گلایه کرد؛ چرا که این همنشینی چه بسا موجبات ناامیدی و هراس از ورود به میدان کارزار اقتصادی را برای جوانان به دنبال داشته باشد.
نکته جالب دیگر در این نشست اختصاص قسمت عمده ای از وقت دیدار فعالان اقتصادی که به امید بیان پاره ای از مشکلات خود و احتمالا دریافت راهکار یا حتی دستوری از جانب استاندار و مدیران ارشد حاضر در نشست، برای رفع و رجوع این مشکلات به آنجا آمده بودند، به ارائه گزارش عملکرد از جانب فرماندار، بیان مشکلات تنها یکی از واحدهای شهرستان توسط امام جمعه شهرستان و پاسخگویی و بعضا موضع گیری استاندار همدان به ورود امام جمعه به مشکلات حوزه اجرایی بود که فرصت گفتار را از تعداد زیادی از فعالان اقتصادی گرفت.
و در نهایت پس از بیان مشکلات توسط دو سه تن از حاضران به دلیل الزام حضور استاندار همدان در نشست دیگری، این دیدار به وقتی دیگر موکول شد.
البته سه نفر از فعالان اقتصادی مجالی پیدا کردند تا هر چند کوتاه اما درد دلی بیان کنند که یکی از نکات مشترک در گفتار آنها عدم توانایی دیدار آنها با مدیران ارشد بود که دلیل آن از جانب برخی مدیران ارشد عدم حضورشان در محل کار بوده است. اما در همین راستا پرسشی که در ذهن نگارنده متبادر شد این بود که آیا در صورت عدم حضور یک کارمند؛ حال در هر پست و مقامی، چرا نباید کسی پاسخگوی ارباب رجوع باشد که کار به طور حتم به دیدار مدیر ارشد آن اداره یا ارگان یا سازمان برسد؟
نکته پرسش برانگیز دیگری هم در این نشست در سخنان امام جمعه تویسرکان وجود داشت. وی در خلال سخنان خود گفت:« اگر دولت موفق باشد سرفرازی ماست، روسفیدی ماست. اگر هر جا دولت، هر نهادی، دستگاه قضا، مجلس، هرجا بخواهد بلنگد باز نیشش مال ماست. چون نظام، نظام آخوندی است.» پرسشی که در ذهن هر شنونده ای پس از شنیدن این سخنان ایجاد می شود این است که: سالهاست که ما شنیده ایم پس از برافتادن نظام دو هزار و پانصد ساله شاهنشاهی در ایران، نظام جمهوری اسلامی جایگزین شد. اما چرا امام جمعه تویسرکان نظام حاکم را نظام آخوندی معرفی کرد؟ که امید است حجت الاسلام موحدی این پرسش را با بیان رسای خود پاسخ گویند.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*