کدخبر : 2593
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۵۶
فاقددیدگاه

سرپرست گروه سرود عرفان: آواها و نغمه‌های معنوی در پیشبرد مفاهیم دینی به نسل جوان پرکاربرد است

Default Icon

نسل نو از طریق ابزار هنر می‌توانند با مفاهیم دینی و ارزش‌های اسلامی آشنا شوند که آواها و نغمه‌های معنوی در پیشبرد اینگونه مفاهیم به نسل نو و جوان نقش بسزائی دارد.

عبدالحسن میرزائی، سرپرست گروه سرود عرفان منتخب جشنواره کشوری «آواها و نغمه‌های آسمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار ندای توی اظهار کرد: گروه سرود عرفان تحت نظر یکی از کانون‌های فرهنگی و هنری استان گلستان است که به مرحله نهایی این جشنواره راه یافته است.

وی با بیان اینکه این گروه سرود متشکل از ۱۵ نفر عضو است، افزود: ۱۴ نفر عضو سراینده به همراه یک مربی گروه سرود عرفان را تشکیل می‌دهند و برای بار دوم است که در این جشنواره شرکت می‌کند و امسال با دو اجرا تحت عنوان «ایثار و مقاومت» و «شهادت و وطن» در جشنواره «آواها و نغمه های آسمانی» در همدان به رقابت خواهیم پرداخت.

سرپرست گروه سرود عرفان تأکید کرد: این گروه سرود فعالیت حرفه‌ای خود را از ۲۰ سال گذشته آغاز کرده و شش سال به طور مداوم با کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد همکاری می‌کند و تاکنون ۱۰ اثر تولید کرده است؛ اجراهای مختلف گروه سرود عرفان در جشنواره‌های فرهنگی و هنری تا کنون در ۲۲ مسابقه شرکت و ۱۵ رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.

میرزائی ابراز کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به عنوان یک پایگاه دینی به شمار می‌روند که ارزش‌های هنری و معنوی در این کانون‌های فرهنگی و هنری قابل درک است؛ امروزه نسل نو از طریق ابزار هنر می‌توانند با مفاهیم دینی و ارزش‌های اسلامی آشنا شوند که آواها و نغمه‌های معنوی در پیشبرد اینگونه مفاهیم به نسل نو و جوان نقش بسزایی دارد.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*