کدخبر : 2562
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
فاقددیدگاه
رئیس مرکز فنی‌و حرفه‌ای برادران تویسرکان:

سه حرفه جدید به مجموع آموزش‌های مرکز فنی‌وحرفه‌ای برادران تویسرکان اضافه شد

_۱۷۵۰۷۲ copy

رئیس مرکز فنی‌و حرفه‌ای شماره۴شهید مفتح برادران تویسرکان با تأکید بر پیگیری‌های انجام شده و با توجه به نیازهای روز بازار کار، گفت: سه حرفه جدید به مجموع آموزش‌های مرکز فنی‌وحرفه‌ای برادران تویسرکان اضافه شد.
مهندس رضا حکمتی در گفت‌وگو با ندای توی در تویسرکان؛ با بیان اینکه این سه حرفه جدید شامل تعمیر آبگرمکن‌های خورشیدی، تعمیر اتومبیل‌های گازسوز سی.ان.جی و نصاب وسایل حفاظت ایمنی ساختمان و تأسیسات است، اظهار داشت: در ۶ماهه اول امسال این مرکز در مجموع ۱۰۹هزار و ۹۸نفر ساعت به متقاضیان آموزش داده است.
وی با تأکید بر اینکه ۴۴۳نفر دوره در قالب مرکز ثابت، سیار روستایی، زندان، پادگان، کمپ، کارآفرینی، اصناف و صنایع برگزار نموده‌ است، گفت: این مهم در قالب ۸کارگاه آموزشی ثابت شامل، صنایع چوب، تأسیسات، برق ساختمان، اتومکانیک، تراشکاری، جوشکاری برق خودرو و فناوری اطلاعات متناسب با نیازسنجی شهرستان جهت علاقمندان اعم از کارجویان، دانش‌آموزان، دانش‌جویان فارغ التحصیل، متقاضیان بیمه بیکاری، شاغلین صنایع و صنوف و دستگاه‌های دولتی با ارائه ۴۴حرفه انجام شده است.
مهندس حکمتی تصریح کرد: همچنین بر اساس سند تحول مهارت در جهت کمک به بحث اشتغال تفاهم‌نامه‌های مختلفی با دستگاه‌های خدمات رسان شهرستان از جمله کمیته‌امداد، جهادکشاورزی، بهزیستی، نیروی انتظامی، سپاه ناحیه، دانشگاه‌ها، مراکز NA و صنایع در راستای آموزش‌های مورد نیاز ایشان دارد.
وی از برگزاری کلاس‌های آموزشی کابیت ساز چوبی درجه۲، تعمیرکار پکیج شوفاژ گازی، اتوماسیون اداری درجه۲، نصاب وسایل حفاظت ایمنی ساختمان و تأسیسات، جوشکاری با فرآیند قوس الکتریکی E3درجه ۲ در شیفه صبح برای سه ماهه سوم خبر داد و افزود: دریل کار و اره کار نیز در دو شیفت صبح و عصر و مکانیک سیستم‌های سوخت‌رسانی خودروهای سبک و سرویس نگهداری خودرو در شیفت عصر برای آموزش در این مدت مدنظر است.
مهندس حکمتی بیان کرد: در حوزه آموزش‌های بازار محور آموزش نانوایان در طول مدت دو دوره برای ۲۴نفر برای سه ماهه چهارم با توجه به وجود نانوایی در مرکز نیز در دستور کار است و ‌آموزش تولید رشته آشی و پلویی که در کارگاه جعفریه نیز فعال است نمونه بارزی از آموزش‌های بازار محور این مرکز است.
وی با اشاره به هفته مشاغل و بازدید علاقمندان از مرکز آموزش فنی‌و حرفه‌ای برادران شهرستان گفت: در این هفته علاقمندان از نزدیک با توانمندی‌ و آموزش‌های مهارتی این مرکز آشنا شدند و استقبال خوبی نیز از طرف مسئولان محترم از جمله فرماندار، بخشدار مرکزی و دهیاران بخش، فرمانده سپاه، نیروی انتظامی، اصناف و رؤسای اتحادیه‌های مختلف و هنرستان‌ها و دبیرستان‌های سطح شهر برای بازدید صورت گرفت.
مهندس حکمتی یکی از ضروریات جامعه کنونی را رابطه تنگاتنگ بین دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش با مراکز فنی‌و حرفه‌ای دانست و افزود: ارتقاء آموزش‌های مهارتی یکی از راهکارهای اساسی در جهت تقویت و بهره‌وری نیروی کار است که می‌بایست این آموزش‌ها در سنین پایه و در مدارس صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته دانش‌آموزان از ساعات تحصیلی خود در روز تنها یک ساعت تئوری و مابقی را به صورت عملی می‌گذرانند، گفت: متأسفانه در کشور ما آموزش‌های عملی بسیار کمتر و حدود ۶ساعت از زمان آموزشی به مسائل تئوری پرداخته می‌شود که جهت کم کردن این فاصله باید آموزش مهارتی جدی گرفته شود که این مهم را مراکز آموزش فنی‌و حرفه‌ای بر اساس سند تحول مهارت به عنوان مأموریت و رسالت اصلی خود انجام می‌دهند.
انتهای پیام/

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*