کدخبر : 1195
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۰
۴ دیدگاه

شمه ای از عملکرد دکتر محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی

Default Icon

محمد مهدی مفتح در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در 24 خردادماه سال جاری پس از کناره گیری عبادا… اسماعیلی در 18 خردادماه به نفع وی، در رقابت با 10کاندیدای دیگر توانست کرسی نمایندگی تویسرکان در مجلس نهم را با کسب آراء14هزار و هشت رأی به دست آورد.
مفتح در حالی نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی شد که سابق بر این نماینده مردم رزن در مجلس چهارم و پنجم، هفتم و هشتم و سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و نیز کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه و همچنین رئیس کمیسیون آئین نامه های داخلی مجلس بوده است.
شورای نگهبان در چهارم تیرماه سال جاری صحت انتخابات تویسرکان را تأیید کرد و در 23تیرماه اعتبارنامه مفتح در مجلس تصویب شد.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی توجه به زیر ساخت هایی همچون راه، آب، مراکز بهداشتی درمانی، فضاهای آموزشی و بهسازی روستاها و همچنین برنامه هایی مانند دیدار چهره به چهره با مردم و پاسخگویی به مطالبات آنان از طرق مختلف را بخشی از اولویت های خود عنوان کرده و بارها بر لزوم تشکیل نشست هایی مختص بررسی مشکلات نواحی مختلف شهری و روستایی شهرستان تویسرکان با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی مربوطه تأکید کرده است و از این رو شهرستان تویسرکان در این چند ماه میزبان مسئولین کشوری و استانی بوده است.
وی همچنین دیدارهایی با منتخبین شورای شهر چهارم تویسرکان، سرکان و فرسفج، مسئولان نظام پرستاری، مدیرعامل مخابرات، برق، مدیرکل صنعت، مدیران کل آب و فاضلاب شهری و روستایی، مدیرکل تعاون روستایی و بسیاری دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی برای برنامه ریزی در راستای توسعه و پیشرفت و آبادانی تویسرکان داشته است.
مفتح در این مدت کوتاه پس از انتخابات از طرق مختلف همچون حضور در مساجد و محلات و از طریق رسانه های محلی و استانی بارها به مردم تویسرکان گزارش داده است و این نشان از تعهد این نماینده به قول ها و توجه به پیشرفت، توسعه و آبادانی تویسرکان دارد.
توجه به راه ها بستر ساز رشد اقتصادی و اشتغالزایی در شهرستان تویسرکان
مفتح در گفتگو با رسانه ها اذعان داشته است: گرچه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با توجه به دیدگاه این انقلاب مبتنی بر آموزه های دینی که توجه به مناطق محروم را در اولویت قرار می دهد اقدامات شایانی در تویسرکان انجام شده است ولی تویسرکان در مقایسه با دیگر شهرستان های استان همدان هنوز تا رسیدن به میانگین استانی راه زیادی در پیش دارد.
در طی چند روز کوتاه پس از انتخابات در حالیکه هنوز مراسم تحلیف وی در مجلس شورای اسلامی برگزار نشده بود در ملاقاتی که با دکتر نیکزاد وزیر راه و شهرسازی(دولت قبل) داشت، تسریع در روند اجرایی جاده چهار خطه جوکار ـ تویسرکان و تویسرکان به کنگاور و همچنین در رابطه با عملیاتی شدن مطالعه جاده تویسرکان ـ سرکان ـ همدان دستورات مطلوبی از سوی دکتر نیکزاد صادر شد.
مفتح به مبادله موافقتنامه آغاز مطالعات محور نهاوند ـ تویسرکان ـ همدان اشاره کرد و افزود: رفع نقاط حادثه خیز، تسهیل در حمل و نقل، کوتاه تر شدن مسیر و کاهش تصادفات جاده ای برخی از مزایای توجه به راه ها است که خود می تواند بستر ساز رشد اقتصادی و اشتغالزایی در شهرستان تویسرکان شود.
وی توجه به اولویت هایی همچون راه های مواصلاتی برای خارج کردن تویسرکان از بن بست و فراهم کردن بستر مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار را ضروری دانست.
وی توسعه جاده ای را در رشد اقتصادی یک منطقه مؤثر می داند و بارها به مسئولان مربوطه یادآوری کرده است که تویسرکان تنها شهرستان استان همدان است که از وجود جاده چهارخطه ورودی شهر محروم است و وجود نقاط حادثه خیز در برخی از جاده ها نیز مشکلاتی ایجاد کرده است.
وی همچنین اقدامات و پیگیری هایی نیز برای ایجاد ایستگاه قطار به عنوان ایستگاه مسافربری و باربری در روستای باباکمال تویسرکان در اتصال آن به راه آهن غرب کشور انجام داده است.
همچنین دریافت یک هزار تن قیر یارانه ای برای تکمیل پروژه های جاده ای و تخصیص اعتباراتی برای دو محور جوکار ـ تویسرکان و تویسرکان ـ کنگاور از دیگر اقدامات مفتح می باشد.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی همچنین با تأکید بر اینکه حق مردم تویسرکان بهره مندی از مراکز درمانی مناسب است از پیگیری برای تسریع در عملیات اجرایی و به اتمام رسیدن بیمارستان 96 تخت خوابی قائم که به دلیل کمبود اعتبارات روند اجرایی آن بسیار کند و تقریباً متوقف شده بود خبر داد و افزود: با توجه به مکاتبات صورت گرفته و ملاقات حضوری با وزیر راه و شهرسازی مجوزهای لازم برای تکمیل این پروژه مهم و ادامه عملیات اجرایی این بیمارستان در تویسرکان را نیز صادر کردند.

ضرورت مهار آب در تویسرکان
نماینده مردم تویسرکان با توجه به بالا بودن میانگین بارش باران در تویسرکان نسبت به استان همدان، بر ضرورت مهار آب در تویسرکان تأکید کرد و افزود: احداث سدها و آب بندها در مهار آب ها نقش مؤثری دارند.
مفتح با اشاره به اینکه اقدامات عمده احداث سد سرابی انجام شده است، اظهار داشت: آنچه که اهمیت بیشتری دارد توجه به اقدامات پس از احداث سد، همچون تسریع در روند عملیاتی شدن خط انتقال و تصفیه خانه برای بهره برداری کامل از سد است.
وی با بیان اینکه با وجود گذشت چند سال از تصویب احداث سد خرمرود هنوز اقدامی صورت نگرفته است، ابراز امیدواری کرد: در سال جاری گام اول احداث سد اجرایی شود.
وضعیت بهداشت و درمان تویسرکان نیازمند توجه اورژانسی است
نماینده مردم تویسرکان با اشاره به شکایات و گله های فراوان مردم تویسرکان از وضعیت بهداشت و کمبود امکانات، تجهیزات و پزشکان متخصص، گفت: وضعیت بهداشت و درمان تویسرکان نیازمند توجه اورژانسی است.
مفتح با بیان اینکه در این خصوص اقداماتی نیز صورت گرفته است به حضور بازرسین وزارت بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: با ارائه گزارش کاملی از وضعیت بهداشت و درمان تویسرکان کمبودها و مشکلات در این حوزه به روشنی مشخص شده است و به تدریج شاهد اقدامات لازم در خصوص تأمین امکانات و تجهیزات پزشکی و پزشک متخصص بوده است که ماحصل این کار پیگیری اقدامات لازم برای تجهیز امکانات بیمارستان ولی عصر(عج)، حضور پزشکان متخصص استانی و یا حتی کشوری در هفته و یا در ماه به صورت مرتب در شهرستان و همچنین افزایش پزشکان عمومی شهرستان تویسرکان شد.
شایان ذکر است تا کنون 4دستگاه تجهیزات به مبلغ 780میلیون تومان برای بیمارستان ولیعصر(عج) خریداری شده است.
وضعیت علمی تویسرکان رو به پیشرفت است
عدم بهره مندی لازم تویسرکان از بودجه مقاوم سازی مدارس
دکتر مفتح همچنین با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های پیشرفت و ارتقای علمی ـ فرهنگی و توسعه یک جامعه در ارتقای مراکز آموزش عالی آن جامعه محسوب می شود، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در شهرستان تویسرکان دانشکده های فنی و کشاورزی و منابع طبیعی در حال حاضر فعال هستند، طی مذاکراتی که با ریاست دانشگاه بوعلی سینا؛ دکتر زلفی گل صورت گرفت درخواست اخذ مجوز دانشکده سوم که همان دانشکده زبانهای خارجی است، داده شد.
مفتح مقوله اشتغال به خصوص برای جوانان را از موضوعات اولیه پیگیری خود عنوان کرد و افزود: رفتن به سوی ایجاد صنعت در تویسرکان می تواند در اشتغالزایی نقش بسزایی را ایفا نماید.
نماینده مردم تویسرکان همچنین مراکز آموزش عالی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی و رایزنی ها و پیگیری های لازم برای توسعه این اولویت ها را از دیگر اقدامات انجام شده در چند ماه اخیر عنوان کرد.
نماینده مردم تویسرکان با توجه به وضعیت نامناسب برخی مدارس شهرستان تویسرکان از نظر مقاوم بودن، اظهار داشت: متأسفانه تویسرکان از بودجه چهار میلیارد دلاری که برای مقاوم سازی مدارس در برنامه پنج ساله چهارم تصویب شده بود بهره قابل توجهی نبرده است.
مفتح به حضور دکتر رئیسی، رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور در تویسرکان اشاره کرد و گفت: قول های مساعدت مناسبی از سوی معاون وزیر آموزش و پرورش کشور برای مقاوم سازی مدارس تویسرکان داده شده است و تا کنون در حدود چهار میلیارد و 200میلیون ریال برای برنامه های جاری و اولویت های ضروری آموزش و پرورش تویسرکان جذب کرده است.
همچنین به درخواست دکتر مفتح در هفته جاری دکتر کفاش معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش نیز برای بررسی مشکلات آموزش و پرورش و شرکت در یادواره شهدای آموزش و پرورش شهرستان حضور پیدا کردند.
رسیدگی به مشکلات روستائیان
با توجه به روحیه بسیجی و جهادگونه دکتر مفتح تا کنون 52روستا مربوط به بخش های مرکزی و قلقلرود شهرستان تویسرکان توسط نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین ارشد شهرستانی بازدید شده است.
مفتح در بررسی مشکلات روستاها با بیان اینکه روستا و روستایی در طی سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در عرصه های مختلف دین خود را به این مرز و بوم ادا کرده است گفت:از این رو رفع مشکلات مردم مناطق روستایی در شهرستان تویسرکان باید در رأس امور قرار گیرد.
مفتح با اشاره به اینکه حضور در میان روستاییان و بررسی مشکلات آنان به صورت چهره به چهره و به اصطلاح زانو به زانو، مسئولین و نمایندگان را از عمق مشکلات آنان مطلع می سازد، افزود: نشست هم اندیشی با روستاییان فرصت مناسبی در راستای توسعه و عمران روستاها است و مسئولان در راسنای بهبود کیفیت زندگی و حمایت از گروه های آسیب پذیر جامعه روستایی برنامه های مدون مطلوبی را اجرا خواهند کرد.
نماینده مردم تویسرکان کمبود آب شرب و کشاورزی، فضاهای ورزشی، آموزشی و فرهنگی و تفریحی، کندی اجرای طرح بهسازی، نبود پزشک دائمی و خانه بهداشت و غسالخانه در برخی روستاها، کمبود و گران بودن کود شیمیایی، اجرایی نشدن طرح آبرسانی و کشاورزی، اوقافی بودن همه یا قسمتی از زمین های کشاورزی و باغی در بیش از 15روستا، نامناسب بودن وضعیت بهداشت و درمان و بیکاری جوانان روستایی را عمده مشکلات مطرح شده از سوی اهالی روستاها اعلام کرد و افزود: متأسفانه این قبیل مشکلات موجب افزایش بیکاری و مهاجرت روستاییان به شهرها شده است.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با اشاره به اینکه برق دار کردن چاه های کشاورزی از زیرساخت های توسعه است گفت: به دنبال جذب و تأمین اعتبار در راستای برق دار کردن چاه های کشاورزی شهرستان با رویکرد توسعه روستایی می باشیم.
قابل توجه است مفتح در خصوص بهسازی روستاها تا کنون 400 میلیون ریال اعتبار جذب کرده است.
نماینده مردم تویسرکان همیاری و همکاری با شهرداری ها از سوی دولت را خواسته شهرداران عنوان کرد و افزود: با توجه به نارضایتی شهروندان و مشکلات به وجود آمده از وجود کشتارگاه فعلی در شهر تویسرکان، پیگیری هایی صورت گرفت تا از سوی وزارت کشور وامی به مبغ پانصد میلیون تومان برای احداث کشتارگاه جدید به شهرداری تویسرکان اعطا شود.
مفتح ورزش را هم از قلم نیانداخت
نماینده مردم شهرستان تویسرکان در مجلس شورای اسلامی احداث، توسعه و تکمیل واحدهای ورزشی و نیز توجه به ورزش در شهر و روستاها را از برنامه های مدون خود برشمرده است.
وی با رایزنی هایی که تا کنون با مسئولین ورزشی کشوری، استانی و شهرستانی داشته است، موفق شد میزبانی مرحله دوم لیگ برتر مسابقات دوچرخه سواری کشور را برای تویسرکان کسب کند. این مسابقات در 12 و 13 آبان ماه در تویسرکان برگزار شد.
همچنین به درخواست وی و با تأیید مسئولان ذیربط مرحله نهایی مسابقات لیگ برتر کبدی باشگاههای کشور طی روزهای 12تا 15 آذر ماه سال جاری در تویسرکان برگزار می شود.
مفتح برگزاری مسابقات استانی و کشوری در تویسرکان را موجب شناساندن بیش از پیش این شهرستان خوش آب و هوا به مردم دیگر نقاط کشور می داند که توسعه گردشگری را نیز به دنبال خواهد داشت.
وی همچنین برای توسعه هیئت های ورزشی شهرستان تا کنون 100میلیون ریال اعتبار جذب کرده و یک عدد تشک کشتی نیز از وزارت ورزش و جوانان تأمین نموده است.
مفتح به دنبال جذب اعتبارات لازم برای تکمیل و بهره برداری از مجموعه ورزشی کارگران و همچنین خوابگاه ورزشی و نیز پروژه های نیمه تمام ورزشی در شهرستان می باشد.
توجه ویژه به حوزه های علمیه در تویسرکان و حوزه های فرهنگی ـ معنوی در تویسرکان
نماینده مردم در تویسرکان در مجلس شورای اسلامی توجه به زیر ساخت ها و مقدمات لازم برای پیشبرد اهداف مقدس در حوزه های علمیه را زمینه ساز رشد معنوی جامعه عنوان کرده است و در تاریخ هفتم مهر ماه از تأمین هزینه های بالغ بر 60میلیون ریال در راستای برگزاری جلسات آموزش مهارت سبک زندگی خبر داده است.
مفتح همچنین با اشاره به قدمت 400ساله حوزه علمیه برادران، پیگیری هایی را برای احداث حوزه علمیه ای جدید و در نتیجه آن در اختیار قرار دادن مدرسه علمیه شیخ علیخان زنگنه به میراث فرهنگی انجام داده است.
وی از تشکیل هیئت امنای یادمان شهدای گمنام تپه نورالشهداء در تویسرکان به منظور پیگیری امور مربوطه به ساماندهی مزار 5شهید گمنام خبر داد و گفت: در این راستا پس از تشکیل جلسه با سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در تهران، وی دستور اکید بر پیگیری سریع امور مربوط به ساماندهی تپه نورالشهدا در تویسرکان را به جعفر زمردیان مدیر بنیاد حفظ آثار استان همدان داد.
تلاش برای جهش صنعتی در تویسرکان
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی حمایت از واحدهای صنعتی فعال، نیمه فعال و ایجاد واحدهای صنعتی جدید، بخصوص صنایع تبدیلی و تکمیلی به موازات یکدیگر را در زمینه رشد سرمایه گذاری و افزایش تولیدات و ایجاد جهش صنعتی در تویسرکان ضروری دانست و بر تأمین ارز مورد نیاز از صندوق توسعه ملی و حمایت از صنعت و سرمایه در گردش که خواسته صنعتگران تویسرکانی است تأکید کرد.
مفتح به همراه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان، رئیس صنعت، معدن و تجارت تویسرکان برای بررسی روند اجرایی واحدهای صنعتی و مشکلات این واحدها از شهرک صنعتی تویسرکان بازدید کردند.
وی همچنین با اشاره به تولید گردو و مبل و منبت در تویسرکان، این شهرستان را قطب اصلی گردو در کشور دانست و افزود: باید بستری فراهم شود تا از خام فروشی گردو و صنعت مبل و منبت جلوگیری شود.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از محصولات تولیدی از گردو، بر لزوم توجه به صنایع تبدیلی گردو و مبل و منبت در تویسرکان به عنوان یکی از ضرورت ها در راستای ایجاد اشتغالزایی تأکید کرد.
مفتح سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی را موجب توسعه و پیشرفت تویسرکان برشمرد و خاطر نشان کرد: منبت کاران تویسرکانی با تعامل و همکاری با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برخی دیگر از دستگاه های ذیربط می توانند زمینه را برای سرمایه گذاری و گردش مالی در خود شهرستان تویسرکان فراهم سازند.

امتیاز:
(1) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
 1. بنام خدا خدمت نماینده محتر م تویسرکان در مجلس شورای اسلامی
  باسلام باستحضار میرساند جهت سرکشی به اقوام به تویسرکان امده بودم شهر از وضعیت خوبی برخوردار نیست مواردی را جهت نمونه یاداور میشوم
  1-از نظر اسفالت وضعیت نامناسبی دارد بجر میدان ازادی تا میدان فرشید .
  2-کوچه مسجد باغواروکوچه مهدیه بدلیل فضای کم و پارک خودرو های زیاد محل بحث و مشاجره بین شهروندان گردیده که در صورت توقف ممنوع شدن مردم راحت ترند
  3- وضعیت دفع زباله یسیار نامطلوب است صبح تا شب همه نوع زباله داخل جداول اب ریخته میشود و شب اقدام به حمعاوری میگردد در صورت قراردادن سطل زباله از این وضعیت بیرون میاید خصوصا بوی بد .
  4- شهر نیاز مبرم به کمربندی دارد خودروهای سنگین واقعا مزاحمت ایجاد میکنند .
  5- سد معبر عبور و مرور مردم را تقریبا ناممکن کرده مگر خیابانها چقدر پیاده رو دارد که دستفروشان و مغازه دارها هم قسمت اعظم انرا اشغال کنند .
  6-لاین بلوار زده شده از میدان کنار پمپ بنزین به بلوار شهرک قائم چندین سال است که مخروبه است .
  7- بلوار منتهی به سرکان بیشتر به بیابان شبیه است تا بلوار فاقد چمن گلکاری و روشنایی
  8- فضای سبز بلوارها باید همانند فضای سبز بلوار بهشتی باشد نه مانند زمین کشاورزی
  9- مقبره میررضی الدین که یکی از مراکز دیدنی شهر است مخروبه است و هیچ عملیات اجرایی در ان صورت نمیگیرد .
  10- تپه در نطر گرفته شده جهت شهدای گمنام بسیار وضعیت نامناسبی دارد
  11- خصوصا سد معبر بلوار مقابل زورخانه و کتابخانه
  و جاهای دیگر که بنده ندیدم از زحمات انجام شده هم تشکر میگردد مانند اجر فرش پیاده رو هاتسریع در دوبانده شدن جوکار به تویسرکان مردم باید کاری از مسئولین ببینند در صورت ادامه این روند شاید بتوان گفت که شاید باشیم یا نباشیم فرقی نداشته باشد و این حرکت تکوینی روز و شب شدن واقع میگردد. موفق باشید ایرج امیری 09188191149

 2. آقای مفتح نمایندگان قبلی شهر ما اگر تا آخر عمرشان از مردم خوب تویسرکان عذر خواهی کنند نمیتوان از مردم تویسرکان به خاطر کارهایی که در زمان نمایندگی میتوانستن انجام دهند ولی ندادن حالیت بخواهند
  آقای مفتح دعای خیر مردم تویسرکان بدرقه راهتان

 3. خسته نباشی دست شما درد نکنه

 4. باعرض سلام.وخسته نباشید خدمت شما نماینده عزیزودل سوز شهرمان پدر اینجانب مبتلا به بیماری سعب العلاج میباشد که ساله گذشته باحمایت شما بزرگواران وکمیته امداد امام تسهیلاتی در رابطه با پرورش ماهی دریافت نموده وباقرض وکمک چندین نفر موفق شدیم ماهی بریزیم ویک دوره برداشت نماییم ودر اسفند ماه گذشته دوره دوم باعنایت وحمایت شما وچندین خیر موفق شدیم یک استخر رابه چهار استخر ارتقا دهیم وتاماه مبارک رمضان شصت وهشت عدد تلفات یعنی صفر ولی در روزهایی که الودگی هوا وگردو غبار کشور عراق باعث الودگی زیستی اب ومرگ وتلفات شدید ماهی شدیم که تایید بازرسین اداره دامپزشکی استان وشهرستان رسید وهمچنین در همان روز اولین ساعات تلفات بازرسین کمیته امداد به طور اتفاقی در محل حاضر وشاهد بدبختی ما بودند لذا عاجزانه خواهش مندم پیگیر مشکل ما باشید چون تنها راه درامد هر دوتا خانواده ازبین رفت وبه ناچار قرض بار شدیم وقسط های وام وقرض های ما رسیده چه کار کنم.ایا عاقبتم زندان خواهد بود بادو فرزند وپدر مادر مریض وخواهر که تنها نان اور انان بنده میباشم ودر ضمن باتوکل به خداوایمان به خدا ودل گرمی به شما عزیزان طرح را فعال نگه داشته ایم وباز بچه ماهی ریخته ایم از شما خواهش دارم سازمان مدیریت بحران یا هر سازمانی که به ما کمک در رابطه تلفات شدید بر اثر گردو غبار کشور عراق معرفی نمایید امیدوارم به حقه جدم سیدالشهدا همیشه سالمو تن درست باشید وعمری باعزت و طولانی خداوند به شما عنایت فرماید ِِ..:

دیدگاه شما

*