کدخبر : 2844
چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
فاقددیدگاه

فرماندار تویسرکان: اعتبارات امسال شهرستان تویسرکان ۵۶درصد افزایش داشته است

IMGA0543

فرماندار تویسرکان با اشاره به اینکه اعتبارات امسال شهرستان تویسرکان ۲۶۷میلیارد و ۳۲۳میلیون ریال است، گفت: اعتبارات امسال شهرستان تویسرکان ۵۶درصد افزایش داشته است.
به گزارش ندای توی؛
https://telegram.me/nedaytoy
حبیب مومیوند در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان تویسرکان در ظهر امروز اظهار داشت: اعتبارات بیان شده از محل اعتبارات استانی، نفت و گاز و توازن است که بسیار کمتر از نیازهای دستگاه‌های اجرایی شهرستان است.
وی با تأکید بر اینکه آنچه بین دستگاه‌ها توزیع می‌شود بسیار کمتر از نیاز آنهاست، تأکید کرد: دستگاه‌ها با اولویت‌بندی و دقت لازم نسبت به حفظ و حراست از بیت ‌المال تلاش کنند و اعتبارات را هزینه نمایند.
فرماندار تویسرکان با تأکید بر اینکه از توزیع اعتبارات توازن و سه درصد نفت و گاز به هیچ‌عنوان راضی نیستیم، گفت:متأسفانه در دوران‌های گذشته تویسرکان از منطقه محروم خارج شده که این امر به ضرر تویسرکان بوده و تنها دو دهستان کوچک کمانرود و قلقلرود جزء مناطق محروم هستند که سبب پایین آمد اعتبارات شهرستان شده است.
مومیوند با تأکید بر اینکه تویسرکان در حالی که از مناطق محروم است ولی محروم از محرومیت است، گفت: تویسرکان از سه محل اعتبارات استانی، نفت و گاز و توازن ۸/۷درصد اعتبارات استان را به خود اختصاص داده است.
وی خواستار توجه ویژه مدیران به اعلام شاخص‌ها به استان و تهران شد و با تأکید بر اینکه مدیران برای ماندن روی پست شاخص‌های غیر واقع اعلام نکنند، گفت: ادارات قبل از اعلام شاخص‌ها به استان و تهران با فرمانداری هماهنگی لازم را داشته باشند و دقت کنند آنچه حقیقت دارد بیان کنند.
فرماندار تویسرکان با اشاره به اعتبار ۲۶۷ میلیارد و ۳۲۳ میلیون ریالی امسال شهرستان، تصریح کرد: از این میزان ۷۳میلیارد و ۵۶۴ میلیون ریال اعتبارات استانی، ۵۵میلیارد و ۵۹۳ میلیون ریال اعتبارات نفت و گاز و ۱۳۸ میلیارد و ۱۶۶ میلیون ریال از محل اعتبارات توازن است.
وی با تأکید بر اینکه اعتبار پروژه‌های بزرگ در حال اجرای در شهرستان جدای از این اعتبارات است، گفت: سدخرمرود با ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار،تصفیه خانه فاضلاب شهر تویسرکان به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیز توسط بخش خصوصی در دست اقدام است و چهارخطه کردن راه‌ها با اعتبارهای کلان نیز در حال پیگیری و اجراست.
فرماندار تویسرکان اعتبارات بیمارستان قائم که در حال اجرا است، ساخت ۳۲مرکز بهداشتی، درمانی و تعدادی از پروژه‌های جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و بنیاد مسکن هم از محل اعتبارات ملی را از دیگر پروژه‌هایی که از محل اعتبارات ملی در دست پیگیری و اجرا هستند، عنوان کرد و افزود: مجتمع‌های آبرسانی در حال اجرا در شهرستان نیز از محل منابع ملی انجام می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه سعی کرده‌ایم در توزیع اعتبارات امسال نهایت دقت را داشته باشیم، گفت: توجه به همه ارکان شهرستان در دستور کار بوده ولی به طور حتم با این بودجه ها نمی‌شود همه مشکلات را حل کرد و همه تقاضاهای ادارات و ارگان‌ها بیشتر از این مبلغ بوده و با این رقم ها نیازهای برطرف نمی‌شود.
مومیوند با اشاره به آماده بودن برخی پروژه‌ها مانند سالن ورزشی کارگران شهرستان، ده کیلومتر ابتدای چهارخطه تویسرکان جوکار، گفت: به زودی این پروژه‌ها نیز در شهرستان افتتاح می‌شوند.
وی به پروژه‌های دیده شده در اعتبارات امسال اشاره کرد و افزود: مطالعه راه دسترسی تویسرکان، سرکان، گنجنامه، مناسب سازی راه دسترسی دانشکده فنی تویسرکان، تکمیل زیرساخت‌های صنعتی، روکش آسفالت خیرآباد به فرسفج، کارخانه و فیروزان، ایجاد آب‌بندان‌ها، آبرسانی به شهر فرسفج از جمله این پروژه هاست.
مومیوند از ایجاد سایت اضطراری در اطراف آرمگاه میررضی و شروع طرح پارک اطراف میرضی خبر داد و افزود: کمربندی سرکان، تأمین قسمتی از اعتبار برای احداث پارکینگ تویسرکان، تکمیل شهرداری و ساختمان آتش نشانی سرکان، تکمیل المان‌های سه گلزار شهدای گمنام شهرستان، ایجاد پایگاه اورژانس در حمیل آباد و ساخت ۵خانه عالم نیز از دیگر پروژه‌های اعتبارات امسال است.
فرماندار تویسرکان تصریح کرد: بسیاری پروژه‌های خرد دیگر نیز در اعتبارات امسال دیده شده است.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*