کدخبر : 2599
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳
فاقددیدگاه

فیض منش: مساجد خاستگاه هنر هستند

Default Icon

دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان تمام تلاش خود را برای برگزاری کیفی این جشنواره به کار گرفته است.

هادی فیض منش، دبیراجرایی هفتمین جشنواره سراسری آواها و نغمه های آسمانی در مراسم آغاز رقابت های گروه های سرود منتخب هفتمین جشنواره سراسری آواها و نغمه های آسمانی در مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینای همدان با بیان اینکه هنر زیباترین هدیه ای الهی به بشریت است، افزود: اعضای گروه سرود آواها و نغمه های آسمانی به عنوان هنرمندان متعهد دینی در مساجد به شمار می روند.

وی تصریح کرد: مفاهیم دینی و ارزش های ناب اسلامی را می توان در قالب هنر به نسل نو منتقل کرد و جشنواره های فرهنگی و هنری مساجد راهی برای تربیت هنرمندان متدین است.

دبیراجرایی هفتمین جشنواره سراسری آواها و نغمه های آسمانی اظهار داشت: مساجد خاستگاه هنر است چرا که گلدسته ها، محراب، صوت قرآن، مؤذن و کاشی کاری این اماکن مقدس نشان دهنده جایگاه هنر در کشور ما است.

فیض منش با اشاره به تفاوت جوامع اسلامی با سایر جوامع ، خاطرنشان کرد: یکی از تفاوت های عمده جوامع انسانی نقش هنر با سایر جوامع است تا بتوانیم اندیشه پاک خود را برای جامعه بشری به منصه ظهور برسانیم.

وی گفت: استان همدان توفیق برگزاری هفتمین جشنواره سراسری آواها و نغمه های آسمانی را دارد که ۱۲ گروه سرود منتخب این جشنواره امروز (۱۵ بهمن) جاری به رقابت می پردازند.

وی ابراز داشت: رعایت اخلاق اسلامی و ادب باید از ویژگی های بارز اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور باشد و همین عامل موجب برتری این قشر از جامعه است.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*