کدخبر : 2542
پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۵
فاقددیدگاه

مانور زلزله در مدارس همدان این بار محله محور اجرا شد

Default Icon

همزمان با سراسر کشور هفدهمین مانور سراسری زلزله در مدارس با رویکرد محله محور در استان همدان به اجرا در آمد
به منظور افزایش آگاهی دانش آموزان وایجاد آمادگی برای واکنش در مرحله قبل از بحران ،حین بحران وبعد از بحران مانور زلزله امسال در روز یکشنبه ۸آذر ماه در دبیرستان دخترانه نور دانش با شعار (( مدرسه ایمن –جامعه تاب آور)) به اجرا در آمد.
مقصود شعبانی مدیر روابط عمومی این جمعیت با اشاره به برگزاری مانور مذکور در شهرستانهای سراسر استان گفت: مانور ۸آذر ماه هر سال با مشارکت سازمانها وارگانهای عضو کارگروه امداد ونجات استان از جمله جمعیت هلال احمر ، مدیریت بحران استان ، آموزش وپرورش ، سازمان دانش آموزی ،شهر داری ،نیروی انتظامی و… برگزار گردید.
وی با اشاره به محله محور بودن مانور امسال افزود:مانور ایمنی در مدارس امسال متفاوت از سالهای گذشته به اجرا درآمد وآن هم این بود که اولیاء دانش آموزان همان محله نیز در برگزاری این مانور دانش آموزان را یاری می کردند.
شعبانی با ثمر بخش خواندن مشارکت اولیاء دانش آموزان گفت: از چند روز قبل مربیان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با حضور در مدرسه فوق با دانش آموزان واولیاء آنها ارتباط برقرار نموده وبرای آنها کلاس های تئوری وعملی برگزار نمودند.
مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر گفت : یادگیری وآگاهی بخشی دانش آموزان در زمان حوادث بسیار مثمر ثمر خواهد بود چون هر دانش آموز می تواند حداقل برای خود ودانش آموز همکلاسی خود موارد آموخته شده امدادی را به کار گیرد.که نهایتاَ منجر به کاهش تلفات وخسارات جانی ومالی آنها خواهد شد واز طرفی با انتقال این مباحث توسط دانش آموزان به داخل خانواده خود بسیار تاثیر گزار است ، همانگونه که در اخبار گذشته اعلام شد دانش آموز تیم دادرس همدانی توانسته بود با به کاربستن آموخته های امدادی خود خواهر کوچک خود را از خفگی نجات دهد .
شعبانی در پایان ضمن تشکر از حضور مقامات ومسئولین استانی وشهرستانی ، ادارات آموزش وپرورش ، جمعیت هلال احمر ،مدیریت بحران استانداری وشهرداری در خصوص اهمیت موضوع ایراد سخنرانی نمودند ودانش آموزان دراین مانور در گروه های سبز ، سفید وقرمزمسئولیت اجرای مانور را در مدرسه بعهده گرفتند وطبق وظایف از پیش تعیین شده به اطلاع رسانی ومشارکت مردمی ومدیریت مدرسه به عنوان مرکز مدیریت بحران در محله واطفای حریق ورسیدگی به مصدومان پر داختند.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*