کدخبر : 2210
پنج شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
فاقددیدگاه

نبود فضای درمانی،مهمترین دغدغه بیماران هموفیلی همدان

Default Icon

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران هموفیلی استان همدان گفت:نبود فضای درمانی کافی و کمبود دارو مهمترین دغدغه بیماران هموفیلی استان همدان است.
ایرنا؛ حمید رضا صنوبری افزود:بیکاری و هزینه های بالای معیشتی نیز در کنار این مسایل به مشکلات این بیماران دامن زده است.
وی اظهار داشت:مشکل کمبود دارو برای این بیماران در سال های اخیر کاهش پیدا کرده است اما فضای درمانی این بیماران چندان مطلوب نیست و تنها یک اتاق برای درمان بیماران هموفیلی و سرطانی به صورت سرپایی در بیمارستان بعثت وجود دارد که این فضا برای درمان این بیماران کافی نیست.
وی ادامه داد:در بیمارستان بعثت همدان بخش بیماران بزرگسال که دچار خونریزی داخلی شده باشند وجود ندارد و در نهایت باید این بیماران به بیمارستان شهید بهشتی ارجاع داده شوند.
وی با بیان اینکه تاکنون 290 بیمار مبتلا به هموفیلی در همدان شناسایی شده است عنوان کرد:70 درصد این بیماران کمتر از 15 سال سن دارند و 20 درصد آن ها نیز خانم هستند.
وی اضافه کرد:کلینیک تخصصی بیماران هموفیلی در برخی از استان ها وجود دارد اما تاکنون برای ایجاد این کلینیک در استان همدان اقدامی انجام نشده است.
وی ادامه داد:بیماری هموفیلی یک بیماری اختلالی،ارثی و مادرزادی است و فرد مبتلا پروتیین موجود در پلاسما را که مسوول ایجاد لخته خون است ندارد یا مقدار بسیار کمی از آن را دارا است.
وی اضافه کرد:زمانی که فرد هموفیلی مجروح می شود شدیدتر یا سریع تر از افراد سالم خونریزی نمی کند بلکه زمان خونریزی اش طولانی خواهد بود.
بیماری هموفیلی جزو بیماری های خاص دسته بندی می شود و تاکنون 11 هزار بیمار هموفیلی با انواع اختلالات انعقادی در کشور شناسایی شده است.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*