کدخبر : 1598
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۶
فاقددیدگاه

نیکبخت در مراسم تودیع و معارفه فرماندار تویسرکان: جناح بازی کار برای مردم را به حاشیه می برد

Default Icon

خدمت به مردم سعادت و توفیق مغتنمی است.
امام جمعه شهرستان تویسرکان در مراسم تودیع و معارفه فرماندار این شهرستان ضمن تأکید بر این مطلب افزود: اهتمام و سعی و تلاش در راستای رفع حاجات مردم از جایگاه بالایی نزد خداوند برخوردار است.
حجت‌الاسلام مرتضی موحدی تصریح کرد: خدمت به مردمی که جملات عرشی حضرت امام (ره) و توصیف مقام معظم رهبری را در پرونده خود دارند سعادت بسیار بزرگی است.
وی با اشاره به سابقه برگزاری بیش 150 سال نماز جمعه در تویسرکان این امر را نشان از تدین مردم این شهرستان دانست و بیان داشت: مردم تویسرکان در دوران انقلاب در همه عرصه‌ها خوش درخشیدند.
امام جمعه تویسرکان از زحمات و تلاش بی‌شائبه حسین‌علی شرکائی فرماندار سابق تویسرکان تقدیر کرد و گفت: وی در همه امور برای خدمات‌دهی به مردم از هیچ کوششی دریغ نمی‌کرد و اهتمام ویژه به نماز جمعه و مراسم مذهبی داشت که روحیه وی قابل ستودن است.
حجت الاسلام موحدی در پایان سخنانش ضمن خیر مقدم به فرماندار جدید برای وی آرزوی موفقیت نمود.
استاندار همدان نیز در این مراسم با تقدیر از همراهی رسانه ها با اشاره به نام گذاری سال 92 و نقش آفرینی و مشارکت همگانی مردم برای خلق حماسه سیاسی در بحث انتخابات و 22 بهمن ماه اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی هر انتخابات و راهپیمایی به عنوان لبیک و پشتوانه نظام تلقی می شود که خوشبختانه حضور گسترده مردم در انتخابات و راهپیمایی22بهمن موجب یأس و ناامیدی استکبار گردید.
محمدناصر نیکبخت با تأکید بر این مطلب که هر دولتی که بر سرکار می آید خادم همه ملت است گفت: حماسه سیاسی خلق شد و همکنون حماسه اقتصادی را داریم که باید آنرا نیز ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه در استان همدان نیز مشابه سایر استان های کشور با توجه به تحریم‌های ظالمانه و شرایط اقتصادی و بیکاری، وضع خوبی نداریم، اذعان داشت: در سال جاری طبق آمار تأمین اجتماعی 21هزار شغل در استان ایجاد شده که طبق اعلام همین منبع 25هزار شاغل از کار بیکار شده اند یعنی 4هزار شغل منفی در سالی که باید ایجاد اشتغال می کردیم ، داشته ایم.
وی از تعطیلی 600 واحد از 1500 واحد تولیدی استان خبر داد و افزود: باید تمام تلاش و همت خود را بر این مهم بگذاریم که از این بیکارها کم کنیم چرا که بیکاری باعث گرایش به فساد در خانواده ها می شود.
نیکبخت مسئولیت را امانتی دانست که با دیگر امانت ها فرق دارد و در این خصوص اذعان داشت: این امانت را نباید همانطور که هست تحویل دهیم بلکه باید روزی که از این مسئولیت می رویم نه تنها شغل منفی نداشته باشیم بلکه 50هزار شغل نیز ایجاد کرده باشیم.
استاندار همدان با تأکید بر اینکه فرمانداری حالت پدر یک شهرستان است و اگر بر اساس خط کشی های سیاسی در آمده باشد و ما اجازه دهیم که این روش ادامه داشته باشد ننگ است.
این مقام مسئول بر خدمت رسانی بی ریا و کار بی منت برای مردم تأکید کرد و افزود: من به دنبال نان رساندن به سفره مردم هستم و این مهم جز با ایجاد کار و با بی طرفی کار کردن ایجاد نمی شود.
وی با تأکید بر اینکه تمام دولت های نظام هدف خدمت به مردم را داشته اند برخی کمتر و برخی بیشتر تصریح کرد: اگر به دنبال دسته، باند و جناح بازی باشیم قطعاً کار برای مردم فراموش و به حاشیه می رود که اگر حاشیه ها را کمرنگ نکنیم کار کمرنگ می شود.
نیکبخت با اشاره به سابقه 400ساله وجود حوزه علمیه در تویسرکان که نشان از ریشه مذهب در این شهرستان را دارد بیان داشت: اگر اعتباری از طرف خیرین برای ساخت ساختمان حوزه علمیه در شهرستان تویسرکان تأمین گردد زمین برای ساخت را استانداری تهیه می کند.
وی با تأکید بر اینکه مفتح و حجت الاسلام موحدی فرصتی برای تویسرکان هستند، شرکایی را آشنای دیر آشنای خود بیان کرد و ادامه داد: هر تغییری دلیل ناکارآمدی و یا برتری افراد نیست بلکه تغییر و تحول لازم و قطعاً سازنده است.
وی از زحمات شرکایی تقدیر و تأکید کرد: قطعاً از وجود این عزیز در جایگاه مناسبی در خور شأن وی استفاده خواهیم کرد.
وی افزود: سید مهرداد موسوی نیز جوانی تحصیل کرده در حد دکترا در سیستم وزارت کشوری با سوابقی در حوزه سیاسی و دفتر سیاسی استانداری خوزستان، مسئول تدوین طرح جامع سیاسی استان خوزستان، مسئول گزینش تیم انتخابات سرپرست‌‌ها، معاونان فرمانداران و بخشداران بوده و مقالات مهمی در نشریات داخلی و خارجی را در کارنامه کاری خود دارد.
وی در پایان با تأکید بر اینکه از هیچ کوشش و همراهی از فرماندار کوتاهی نمی کنیم تصریح کرد: به دنبال سرمایه گذاری های متعددی برای تویسرکان می باشیم.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه از بعد از پیروزی انقلاب تاکنون اقداماتی در تویسرکان انجام شده اما هنوز با شرایط ایده آل فاصله بسیاری دارد اظهار کرد: در ماده 80 برنامه پنجم توسعه دولت 2 درصد از بودجه سالانه را باید به بحث توازن برخورداری های مناطق کشور اختصاص دهد، در این راستا استان همدان جزو 12 استان کشور از نظر برخورداری است که در این میان تویسرکان در سطح استان رتبه اول یا دوم را دارد.
محمد مهدی مفتح با اشاره به اینکه بیشترین بودجه باید در بحث عدم برخورداری به شهرستان تویسرکان داده شود که اختصاص سهم 0.37 درصد بودجه به تویسرکان جبران عدم توزان می‌کند، گفت: از دیگر مشکلات تویسرکان بیکاری جوانان است که مهمترین عامل بیکاری قرارگرفتن این شهر در بن بست مواصلاتی است که برای خروج از این شرایط باید در این حوزه برنامه ریزی مناسبی انجام شود.
وی با اشاره به موضوع مشکل تامین آب تویسرکان بیان کرد: احداث سد سرابی تویسرکان از عمده کارهای مهم برای مهار آب های این منطقه انجام شده است که پروژه هنوز تکمیل نشده و برای نگهداری آب در پشت سد با مشکلاتی مواجه شده ایم که شرکت آبفا در راستای حل این مشکل اقداماتی را در دستور کار دارد.
مفتح افزود: مشکل تامین آب شرب روستاها نیز از مشکلات حاد دیگری است که نیاز به تامین اعتبار دارد و در این راستا احداث سد خرمرود در دستور کار قرار گرفته که تاکنون به دلیل کمبود اعتبارات اجرایی نشده است.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس ابراز کرد: تاکنون اقدامات موثری در این شهرستان انجام شده اما از فرماندار جدید انتظار داریم کارهای عمرانی را با شتاب بیشتری ادامه دهد و انسجام و و حدت مناسبی بین مردم و مسئولان شهرستان ایجاد کند.
فرماندار تویسرکان نیز در مراسم تودیع خود با بیان اینکه شناخت نقاط قوت و ضعف و استعدادهای تویسرکان از رموز موفقیت بنده است، اظهار کرد: انتخابات نهمین دوره مجلس تویسرکان به دلایلی باطل اعلام شد و در سال 92 با همدلی مردم سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا و میان دوره ای مجلس در تویسرکان به صورت همزمان برگزار شد که در این زمینه شاهد مشارکت بیش از 75 درصد مردم در پای صندوق های رای بودیم که در این راستا تویسرکان جزو شهرستان‌های برتر در برگزاری انتخابات معرفی شد.
حسینعلی شرکایی افزود: امسال 2 هزار و 97 مصوبه در این شهرستان به تصویب رسیده که تاکنون 1455 مورد اجرایی شده است.
وی از تکمیل عملیات ساخت مساکن مهر در تویسرکان خبر داد و گفت: تسهیلات مقاوم سازی به 85 واحد روستایی و 163 مسکن شهری پرداخت شده است.
فرماندار سابق تویسرکان برگزاری 31 یادواره شهدا، جشن گردو تکانی، همایش بصیرت افزایی، همایش گرامیداشت شهید مفتح با حضور معاون رئیس جمهور، تشکیل مجمع خیرین سلامت و دریافت 670 سند مالکیت روستایی را از مهمترین اقدامات انجام شده در این شهرستان برشمرد.
شرکایی بیان کرد: در دهه فجر و هفته دولت 85 طرح عمرانی، کشاورزی و تولیدی با 28 میلیارد تومان اعتبار کلنگزنی و افتتاح شده است.
وی از تصویب پروژه 4 خطه تویسرکان – کنگاور با 14.5 میلیارد تومان اعتبار خبر داد و گفت: احداث کمربندی در شهرستان تویسرکان از خواسته های به حق مردم بوده که به منظور رفع مشکلات ترافیکی در دهه فجر امسال با 600 میلیون تومان کلنگ زنی شد.
فرماندار سابق تویسرکان ابراز کرد: مجتمع تجاری تفریحی تویسرکان در سال 84 با 35 درصد پیشرفت فیزیکی رها شده بود با مشارکت خیرین تویسرکانی عملیات اجرایی آن تداوم یافت.
وی با بیان اینکه به 28 روستای تویسرکان با تانکر آبرسانی می شود، افزود: 4 مجتمع آبرسانی در سال آینده در این شهرستان به بهره برداری می رسد.
شرکایی از اختصاص 750 میلیون تومان اعتبار برای توسعه و اصلاح شبکه برق تویسرکان خبر داد و گفت: سال آینده تمام روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.
فرماندار جدید تویسرکان نیز در مراسم معارفه خود برنامه‌های آینده اش را در سه فاز کوتاه‌مدت، بلندمدت و میان‌مدت اعلام کرد.
سید مهرداد موسوی با بیان این که دست دوستی به سوی همه مسئولان و مدیران دراز می‌کنم، افزود: هر مدیری هر قدر که توانمند باشد نمی‌تواند بدون همراهی دیگر مسئولان و به ویژه مردم مفید باشد.
دکتر سید مهرداد موسوی با اشاره به حضور مفتح نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در شهرستان و استاندار همدان اذعان داشت: وجود این دو بزرگوار را به مثابه دو بال پر قدرت برای خود می دانم که می توانند موجب جهش و تحرک اقتصادی شهرستان باشند و به عنوان یک فرصت طلایی برای شهرستان می دانم که ممکن است در مقاطع دیگر تکرار نشود و ما باید قدر این فرصت را بدانیم.
فرماندار جدید تویسرکان بهره‌گیری از همه افراد توانمند بدون توجه به گرایش سیاسی را از جمله اهداف خود برشمرد و تصریح کرد: افراطی‌گری و تخریب یکدیگر را دوست ندارم و به هیچ وجه نمی پذیرم.
وی افراطی‌گری را سم مهلک و مانع پیشرفت و توسعه دانست و تصریح کرد: افراطی‌گری بنیان یک کشور را از هم می‌گسلد پس همه باید با هم‌افزایی و هم‌اندیشی در راستای توسعه و ارتقای وضعیت فعلی حرکت کنیم.
دکتر موسوی با ابراز خرسندی از اینکه محل خدمتش در شهری است که در آن حیقوق نبی(ع) و شاعر معروف میررضی آرتیمانی وجود دارد افزود: افتخار می کنم در خدمت مردمی هستم که ریشه در فرهنگ و تدین دارند.
فرماندار جدید تویسرکان در پایان تأکید کرد: من به عنوان سرباز کوچکی از دولت ولایتمدار تدبیر و امید به خدمت به مردم خواهم پرداخت.

امتیاز:
(1) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*