کدخبر : 2615
یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۸
فاقددیدگاه

کمک بلاعوض ۳۰۰ میلیونی به خانواده‌های دارای بیش از دو معلول در تویسرکان

۲g21_img_4937

سازمان بهزیستی از بدو تأسیس تا به امروز منشأ خدمات ارزشمندی برای جامعه هدف خود بوده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور،در نشست بررسی نیازها و مشکلات بهزیستی تویسرکان ضمن بیان این مطلب گفت، اعتبارات سال جاری سازمان بهزیستی کشور هزار و ۶۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد و از رشد ۱۱ درصدی این اعتبارات در سال ۹۵ خبر داد و گفت: امسال آمادگی انجام غربالگری شنوایی برای تمامی نوزادان را داریم و ۷۰ درصد غربالگریی شنوایی انجام شده که تعهد ما در سال آینده بالای ۹۰ درصد برای پوشش این امر خواهد بود.

وی افزود: درصورتی که فرماندار تویسرکان اداره ثبت احوال را موظف کند که صدور شناسنامه منوط به انجام غربالگری شنوایی سنجی باشد، این آمادگی در همکاران ما برای انجام غربالگری شنوایی وجود دارد.

محسنی‌ بند‌پی تنبلی چشم را از مهمترین علل کم‌بینای و نابینایی افراد زیر بیست سال عنوان کرد و افزود: در صورت پذیرش آموزش و پرورش ثبت نام در سن هفت سالگی در مدارس منوط به ارائه گواهی تنبلی چشم باشد، بینایی سنجی کودکان سه تا ۶ سال را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه با هدف کم شدن معلو‌ل‌زایی مشاوره ژنتیک ارائه می‌دهیم، تصریح کرد: با انجام این برنامه تولد سالانه حدود۲۰ هزار معلول در یک برنامه پنج ساله حداقل به نصف خواهد رسید.

رئیس سازمان بهزیستی کشور قول پرداخت ۳۰ سهمیه ازدواج از ۵۰ سهمیه مددجویان تویسرکان را داد و گفت: تا آخر هفته جاری کمک‌های موردی خود را برای دوقلو‌های مددجوی بهزیستی ارائه خواهیم کرد.

وی به کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی مسکن در سال آینده به خانواده‌های دارای بیش از دو معلول در تویسرکان اشاره کرد و بیان کرد: علاوه بر ۶۶ میلیون تومان پرداخت شده، ۱۰۰ میلون تومان دیگر به توانبخشی تویسرکان داده می‌شود.

محسنی بند‌پی با اشاره به حمایت نسبت به صدور مجوز و برقراری رایانه برای ۵۰ نفر سالمند به صورت روزانه در تویسرکان، از کمک مالی به مبلغ ۶۰ میلیون تومان از سه گروه همیاران بهزیستی در تویسرکان خبر داد.

وی بااشاره به اینکه ۲۵۰هزار معلول پشت نوبت در کشور داریم، افزود: ما در برنامه ششم حمایت از ۵۰ هزار نفر در سال را به مجلس پیشنهاد داریم که رد شد. امیدواریم در این خصوص حمایت‌های جدی مجلس را داشته باشیم.

فرماندار تویسرکان نیز در این نشست با اشاره به این که تویسرکان از نظر جمعیتی سالمند محسوب می‌شود، گفت: جمعیت تویسرکان با ۱۳٫۷ درصد سالمندی مواجه است.

حبیب مومیوند اظهار کرد: تویسرکان در سال جاری به علت خسارت سرمازدگی بسیار بالا به باغات به ویژه بخش گردو با مشکلات اقتصادی روبه رو شد.

وی با اشاره به مصوبات سفر قبل رئیس بهزیستی کشور به تویسرکان، گفت: برخی از مصوبات این سفر انجام شده، امیدواریم این مصوبات به صورت کامل اجرایی شود.

امام جمعه تویسرکان نیز با اشاره به قدمت دیرینه دینی و فرهنگی تویسرکان گفت: تویسرکان حدود ۷۶۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است.

حجت الاسلام مرتضی موحدی با اشاره به اینکه تویسرکان بیشترین  تعداد شهید روحانی را دارد، افزود: استقلال، امنیت و اقتدار کشور را مدیون شهدا هستیم.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*