کدخبر : 2859
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵
فاقددیدگاه

۶ هزار و ۴۰۰ بسته حمایتی در طرح «مهر تحصیلی» بین دانش آموزان نیازمند توزیع می شود

a6f99208-5e08-485a-b39a-3e23d97bee42

امسال در آستانه سال تحصیلی بسته های مهر تحصیلی در بین ۶ هزار و ۴۰۰ دانش آموز نیازمند و بی بضاعت استان همدان توزیع می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این بسته ها که با اولویت دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت توزیع می شود، نیازهای دانش آموزان به لوازم التحریر را برای مدت ۶ ماه رفع می کند.
حجت الاسلام و المسلمین محمد کاروند محل اجرای طرح «مهر تحصیلی» را از درآمد موقوفات واقفین خیراندیش عنوان کرد و افزود: این طرح در شهرستان های ملایر، اسدآباد، نهاوند، کبودراهنگ و همدان اجرا می شود.
وی تصریح کرد: در شهرستان اسدآباد علاوه بر بسته های تحصیلی لباس و کفش مدرسه نیز به دانش آموزان بی بضاعت اهداء می شود.
وی ترویج سنت حسنه وقف و اجرای دقیق نیات واقفین خیراندیش در سطح جامعه و حل مشکلات نیازمندان را از اهداف اصلی اجرای طرح «مهر تحصیلی» عنوان کرد و افزود: امید است با ترویج فرهنگ وقف و کمک خیرین در زمینه های تحصیلی در آینده تعداد بیشتری از دانش آموزان نیازمند از طرح مهر تحصیلی در استان بهره مند شوند.
حجت الاسلام و المسلمین کاروند از برگزاری کاروان شادی در بقاع متبرکه استان همدان به مناسبت عید غدیر خبرداد و افزود: امسال در هر شهرستان به طور شاخص در یک بقعه متبرکه کاروان شادی راه اندازی و در شهر همدان هم با محوریت امامزاده عبدا…(ع)جشن برگزار می شود .
وی همچنین با بیان اینکه ۴۰ بقعه متبرکه و امامزاده استان همدان امسال مجری طرح جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» هستند، گفت: امسال و همزمان با دهه ولایت از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر برنامه های متنوعی در بقاع متبرکه استان برگزار خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان افزود: این ویژه‌ برنامه‌ها با هدف ترویج معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) و فرهنگ غدیر، ایجاد فضای جشن و سرور و شادی در ایام اعیاد اسلامی و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگی اجرا می‌شود.
حجت‌الاسلام کاروند معرفی شخصیت امام علی(ع) به عنوان الگوی حقیقی مسلمانان جهان، معرفی و تبیین جایگاه والای امامت و ولایت، فراهم کردن بستر مناسب برای افزایش بصیرت و تفکر ولایی را از اهداف برگزاری این جشن ها در بقاع متبرکه استان همدان برشمرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف همدان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره ملی عکس با موضوع «وقف؛ چشمه همیشه جاری» به عنوان یک نگاه جدید در مقوله وقف، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه علاوه بر وظیفه عمران، آبادانی، حفظ و حراست از حوزه وقف به برگزاری جشنواره عکس و استفاده از ظرفیت هنرمندان در راستای ترویج فرهنگ وقف مبادرت ورزیده است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن رضوی تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه تئاتر، فیلم کوتاه، داستان‌نویسی، عکس و سایر بخش های فرهنگی برای درگیرکردن هنرمندان نسبت به ایجاد کارهایی با مقوله وقف، اقدام کرده‌ است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف همدان بااشاره به برگزاری چهارمین جشنواره ملی عکس با موضوع «وقف؛ چشمه همیشه جاری» در سال گذشته در همدان، گفت: سال گذشته یک‌هزار و ۳۲۸ عنوان اثر به این جشنواره راه یافته و امسال نیز استقبال چشمگیری داشتیم و ۳ هزار و ۲۴۷ مورد اثر در پنجمین جشنواره ملی عکس با موضوع «وقف چشمه همیشه جاری» به دبیرخانه ارسال شده است.
وی بابیان اینکه در مجموع ۳۸ اثر برگزیده انتخاب شده که در یک گالری در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت، گفت: امسال در جشنواره ملی عکس ۳ نفر به عنوان نفر برتر و ۴ نفر شایسته تقدیر انتخاب شده‌اند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف همدان زمان برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره عکس را ۲۹ شهریورماه عنوان کرد و گفت: کتاب جشنواره به صورت رایگان در اختیار شرکت‌ کنندگان مراسم اختتامیه قرار خواهد گرفت.
وی از ثبت ۳۶ وقف جدید طی امسال در همدان خبر داد و گفت: ۵ وقف در شهرستان ملایر، ۸ وقف در شهرستان همدان، ۵ وقف در شهرستان بهار، ۷ وقف در شهرستان نهاوند، ۴ وقف در شهرستان تویسرکان و ۷ وقف در شهرستان رزن ثبت شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف همدان با اشاره به اینکه بیشتر این وقف‌ها در خصوص ساخت حسینیه، مسجد و روضه‌خوانی است، گفت: یک مرکز مشاوره وقف در استان همدان و یک مرکز در شهرستان همدان و یک مرکز نیز در ملایر و نهاوند راه‌اندازی شده تا وقف ها به سمت نیازهای جامعه سوق یابد.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

*